Pewne zwycięstwo nad Omegą II Kleszczów

V kolejka kl. „O” była kolejną próbą siły przed zawodnikami MGKSu Drzewica. W końcu Omega II wcześniej stawiła czoło Polonii Piotrków Tryb. oraz Świtowi Kamieńsk, i w spotkaniach tych nie przegrała. Ponadto miała wsparcie zawodników spuszczonych z pierwszej drużyny, występującej w IV lidze. Podopieczni trenera Ryszarda Pomykały mieli jednak inny cel: obronić pozycję lidera. Podobna sytuacja nie miała wcześniej miejsca. Wyjście na prowadzenie odbyło się chyba najszybciej, jak mogą pamiętać kibice MGKSu. W 3 minucie akcja oskrzydlająca, piłka trafia do Wojciecha Ruty i pewne wykończenie na 1:0. Nie zawiodło to, co szwankowało dotychczas – skuteczność. Parę minut później strzał tuż sprzed pola karnego oddał Wiktor Sadzikowski – piłka przeszła jeszcze po nogach obrońcy i wysoką parabolą wpadła za plecy bramkarza. Dawno nie wychodziliśmy na prowadzenie tak wcześnie, i postawieni w nowej sytuacji zawodnicy dopilnowali rozpoczętego tematu do końca. Jeszcze w pierwszej połowie dwukrotnie strzelał aktywny Sebastian Miązek, 1 raz powracający po kontuzji Konrad Kucharczyk – i choć nie były to sytuacje stuprocentowe, to na pewno bardzo dobre okazje, w których z dużym trudem interweniował bramkarz. Po jednej dogodnej okazji zmarnowali Sadzikowski i Radosław Kaczmarek. Omega zagroziła MGKSowi tylko raz, gdy Kamil Sarwa dopuścił do dośrodkowania, a piłkę wysoko nad bramką posłał będący w dobrej sytuacji napastnik Omegi. Jej zawodnicy już pod koniec pierwszej połowie próbowali wywierać ogromną presję na młodym arbitrze. Drugie 45 minut upłynęło dostarczając kibicom mniej okazji do pochwał drużyny, ale na pewno wiele emocji. Ambitna walka gości nie przynosiła rezultatu, a interweniować praktycznie nie musiał Łukasz Tąder. Nie oznaczało to jednak iż grało się łatwo, bo sztuką było podtrzymywanie czujności na różnorodne warianty ataku przyjezdnych. Sytuacja nie zmieniła się nawet gdy od 58 minuty grali w 10, po tym jak jeden z obrońców faulował wychodzącego sam na sam z bramkarzem szybkiego Miązka. Ostatnie pół godziny to mecz pełny krzyku ze strony zawodników Omegi, którzy bardzo wiele domagali się od arbitra, i tak ukarał ten żółtymi kartkami Rafalskiego, Kaczmarka i Rutę. Szczególnie zaskakująca była ostatnia kartka, w której najpierw sfaulowany był tuż przed polem karnym strzelec pierwszej bramki również wychodzący 1×1, lecz jego upadek spowodował wywrotkę faktycznego winowajcy. Wszystkich na trybunach ta decyzja zszokowała i wręcz zasmuciła, bo zaczęto obawiać się kolejnych nieprzewidzianych decyzji. Szukający szansy w kontratakach MGKS poważnie jednak już nie zagroził, choć wartych uwagi było kilka zagrań, zwłaszcza zmienników – Wrzoska i Bednarczyka, oraz będącego dziś bez realnej szansy Wiktorowicza. Pochwalić należy dobrą pracę w obronie całego bloku, wraz ze strzelcem bramki Sadzikowskim Kucharczykiem i Kaczmarkiem, który swojej bramki najbliżej był minimalnie chybiając po rzucie wolnym gdy to faulowany był Miązek.