Menu Zamknij

Wybory Zarządu w MGKS Drzewica (odwołane!)

~edycja postu: Z racji na obostrzenia sanitarne zaplanowane zebranie zostało przełożone, na termin o którym dowiemy się wkrótce.

24 stycznia o godz. 15.00 w budynku klubowym przy ul. Kolejowej 27 odbędzie się Walne Zebranie w MGKSie Drzewica. Po 4,5 roku zostanie wybrany nowy zarząd Klubu. Obecny, na przestrzeni tego czasu i tak miał okazję się zmieniać. Czas nowej kadencji 2021-2025 przypada na rocznicę 100-lecia powstania Klubu. Tę wypadałoby okrasić w miły dla sympatyków drzewickiej piłki sposób. Warto jednak przypomnieć, że sekcja piłki nożnej – jedyna obecnie pozostałość po „Gerlachu” Drzewica założonym w 1924 roku liczy lat niespełna 80.

Czy Zebranie w MGKSie przyniesie „nowe rozdanie” – trudno powiedzieć. Z krótkiego wywiadu wśród ludzi związanych z drzewicką piłką wynika, że nie ma zainteresowanych do pracy w Klubie. Niewykluczone iż Gmina Drzewica będzie musiała wprowadzić przymusowy nadzór nad finansowanym przez siebie podmiotem. Ze swoich stanowisk rzekomo ma ustąpić większość członków zarządu, których aktywności na rzecz rozwoju Klubu w ostatnim czasie trudno było się doszukać. Zawodnicy mają nadzieję na pozostanie dotychczasowego Kierownika drużyny, który zaskarbił sobie przez ostatnie lata duże zaufanie.

mgks drzewica

Przypominam jedynie potencjalnym zainteresowanym objęciem funkcji działacza w Klubie, iż pozostaję gotów do współpracy na polu zaplecza organizacyjnego i służę wszelką radą pod kątem praktyk obowiązujących w Klubie. W swoim krótkim opisie nikomu nie mam zamiaru szkodzić wizerunkowo, a jedynie przedstawiać opinie własne i merytoryczne, oraz osadzone o kontakt z sympatykami drzewickiego piłkarstwa. ~Marcin „Beny” Będkowski