Moja Gmina Kocha Sport * Moja Głowa Kipi Sportem * MGKS Drzewica * LKS Radzice * Football Raporter * Football Media Manager – Marcin Będkowski
Moja Gmina Kocha Sport * Moja Głowa Kipi Sportem * MGKS Drzewica * LKS Radzice * Football Raporter * Football Media Manager – Marcin Będkowski

U progu rundy rewanżowej

Na 2 tygodnie przed wznowieniem po zimowej przerwie rozgrywek o mistrzostwo kl. „O”, przedstawiam raport z bieżącej sytuacji pierwszej drużyny, w oparciu o mecze kontrolne oraz kontakty ze sztabem.

W tym miejscu, jako jedyny autor, właściciel i moderator strony pragnę zaznaczyć, iż będzie mogła być ona dalej prowadzona tylko dzięki wsparciu finansowemu osób, które są zainteresowane jej działaniem. Utrzymanie jej wiąże się z kosztami wykupu domeny, hostingu, i wieloma godzinami pracy, tak aby zarówno kibic pierwszej drużyny, jak i rodzic dziecka grającego w Klubie, mógł mieć dostęp do pewnych informacji. Formy bycia patronem strony zostaną przedstawione w najbliższej przyszłości. Strona ta ma charakter nieoficjalny, choć w rzetelny sposób informuje grono sympatyków sportu o wszelkich wydarzeniach związanych z funkcjonowaniem Klubu MGKS Drzewica. Za oficjalne źródło publikowanych tu informacji można także uznawać portal laczynaspilka.pl oraz stronę organizatora rozgrywek, OZPN Piotrków Tryb. Wszelkie pozostałe informacje są osobistymi spostrzeżeniami i pochodzą z prywatnych archiwów. Zastrzegam sobie prawo do tymczasowego wyłączania strony. Niniejszym informuję także, iż profil na portalu Facebook, jest administrowany wyłącznie przeze mnie, i dopóki Zarząd Klubu nie zwróci się do mnie w sprawie jego przekazania innej osobie, tak też pozostanie, jak zwykle z dołożeniem starań o szybką i pewną informację. Zapraszam do podjęcia współpracy w zakresie fotografii sportowej, merytorycznej dyskusji o sporcie, i na innych płaszczyznach. Za wszystkie dotychczasowe uchybienia z tego miejsca przepraszam i przekazuję fanom klubu pozdrowienia.

Wierny Gerlachowiec, Marcin Będkowski

🏆 Sparing nr 2:
09.02.2019r., Końskie, godz. 13.00
Partyzant Radoszyce – MGKS Drzewica 8:1
📝 Tąder – Gulej, Starus, Matyja, Wrzosek, Bednarczyk, Sadzikowski, Marecki, Ruta, Miązek, Sarwa
W II połowie na zmiany weszli: Jędrzejczak i dwóch zawodników testowanych.

Skrót informacji:
Przygotowująca się do rundy wiosennej drużyna, nie była w stanie po ciężkich treningach wytrzymałościowych dorównać IV-ligowcowi. Bramkę w końcówce zdobył jeden z zawodników testowanych. Dominacja zwycięzcy spotkania nie podlegała wątpliwościom. Cztery pierwsze bramki zawodnicy Partyzanta zdobyli już w pierwszym kwadransie spotkania. Próżno szukać wsparcia w zawodnikach drużyny rezerw. Kadra drużyny wyraźnie okrojona.

🏆 Sparing nr 3:
16.02.2019r., Mogielnica, godz. 12.00
Pilica Nowe Miasto – MGKS Drzewica 1:3
⚽️ Szymon Rafalski 2, Wiktor Sadzikowski
📝 Tąder – testowany, Starus, Matyja, Wrzosek, Bednarczyk, Sadzikowski, Rafalski, testowany, Miązek, Kaczmarek
W II połowie na zmiany weszli: Babisz i zawodnik testowany.

Skrót informacji:
Trzeci sparing drużyny trenera Ryszarda Pomykały przyniósł pierwsze zwycięstwo, pomimo sporych braków kadrowych. Zawodnicy rezerw ani młodzież nie wykazują zbytniego zainteresowania treningami i wyjazdami, co poddaje w wątpliwość sens istnienia drugiej drużyny. 19 zawodników walczącej o utrzymanie w radomskiej klasie okręgowej Pilicy, trenowanej przez dobrze znanego w Drzewicy Mariusza Wielgusa nie dało rady ledwo 13 naszym – bądź i jeszcze nie naszym zawodnikom. Grę niemal przez cały mecz prowadził MGKS, a cytując sprawnego obserwatora – kierownika drużyny MGKSu Leszka Pożyckiego, powinno być 6:2. Akcje co i rusz napędzał zaangażowany Rafalski, a bohaterem spotkania był także Tąder, który obronił rzut karny. Pilica zmarnowała też drugą jedenastkę pudłując.

🏆 Sparing nr 4:
23.02.2019r., Tomaszów Maz., godz. 15.00
GLKS Wołucza – MGKS Drzewica 1:1
⚽️ Sebastian Miązek
📝 Jędrzejczak – Sarwa, Starus, Matyja, Wrzosek, Bednarczyk, Marecki, Sadzikowski, Miązek, Stachniak, Ruta
Na zmiany wchodził zawodnik testowany, w rezerwie pozostał Tąder.

Skrót informacji:
Wyrównany mecz, drużyn z czołowych pozycji klas okręgowych. Rywal MGKSu to 4. po rundzie jesiennej drużyna okręgu skierniewickiego. Dobry występ w tym meczu zanotował bramkarz Bartłomiej Jędrzejczak, kilkukrotnie skutecznie interweniując zapobiegając porażce.

🏆 Sparing nr 5:
06.03.2019r., Drzewica, godz. 18.00
MGKS Drzewica – Ceramika Opoczno 2:5 (1:0)
⚽️ Hubert Wiktorowicz, Wojciech Ruta
📝 Tąder – Sarwa, Starus, Matyja, Wrzosek, testowany, Marecki, Kucharczyk, testowany, Wiktorowicz, Ruta
W II połowie na zmiany weszli: Jędrzejczak, Bednarczyk, Babisz i trzech zawodników testowanych.

Skrót informacji:
Pierwszy w tym roku mecz rozegrany na boisku z naturalną nawierzchnią i sztucznym oświetleniem w Drzewicy, przyniósł zebranym na trybunach około 50 kibicom sporo wrażeń. Już w 7 minucie, po dokładnym crossowym podaniu jednego z zawodników testowanych w sytuacji sam na sam, po bardzo dobrym zejściu ze skrzydła znalazł się Hubert Wiktorowicz. Wielokrotnie nieskuteczny jesienią, zachował zimną krew i silnym strzałem wyprowadził MGKS na prowadzenie przeciwko IV-ligowcowi. Bardzo ruchliwa Ceramika, pomimo wielu szarż głównie z wykorzystaniem Marcina Mireckiego, nie stworzyła sobie klarownej sytuacji do zdobycia bramki, choć przeważała. Niejednokrotnie jednak odgryzał się MGKS, który po sprawnej grze defensywnej, groźnie kontrował. Dwukrotnie bliski pokonania bramkarza był Łukasz Marecki, jeden jego strzał był niecelny, a drugi obroniony przez bramkarza. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem MGKSu, a w drugiej rozpoczęły się dalsze zmiany. W bramce stanął Bartłomiej Jędrzejczak, i szybko z prowadzenia zrobił się remis, a potem aktywna Ceramika podwyższała wynik, nie pozwalając na wiele zawodnikom gospodarzy. W końcówce arbiter podyktował dla MGKSu rzut karny, za zagranie piłki ręką. Jedenastkę pewnie wykorzystał Wojciech Ruta.

Odnośnie zmian kadrowych, póki co pewni możemy być jedynie zakończenia kariery przez najważniejszego zawodnika rundy jesiennej w Drzewicy, Sebastiana Jurę. Jego decyzja pomimo wielu prób przekonania go do wsparcia drużyny w tak dobrym sezonie, zapadła już wcześniej, i ma swój powód m.in. w stanie zdrowia. Sebastian był wszakże najczęściej faulowanym zawodnikiem, a w przeszłości przechodził poważne złamania, które notorycznie przy dużym wytężeniu fizycznym dawały o sobie znać. Trenerowi Ryszardowi Pomykale do minimum w postaci 16-osobowej kadry, wciąż brakuje pewnych zawodników, mogących grać na szczeblu okręgówki. Na zajęcia regularnie prowadzone od połowy stycznia przychodzi niewielu zawodników, a główny problem leży w braku młodzieżowców, pomimo nadal zgłoszonych dwóch drużyn. Wyróżniającym się wyjątkiem w tej młodej grupie jest Jakub Bednarczyk, natomiast trudno spodziewać się, aby do gry wrócili Karol Białek czy Łukasz Niedziałkowski. Wielu zawodników także pracuje w systemie zmianowym lub poza Drzewicą, stąd są niestety niewielkie szanse, na właściwe przygotowanie wszystkich aspirujących do gry o dobry wynik na koniec sezonu, który pierwotnie zapowiadała runda jesienna. Trudno być przed rozpoczęciem rozgrywek optymistycznie nastawionym. Droga do kadry nie jest jednak odległa dla tych, którzy zamierzają uczciwie pracować. Wszystkim walczakom informacji o treningach udzieli Kierownik Drużyny Leszek Pożycki, tel. 609911818.

W Niedzielę 10 marca, MGKS I zagości w Potworowie (wyjazd o godz. 9.30). Nadal na treningach mile widziani są zawodnicy gotowi reprezentować barwy żółto-niebieskich. Szczegółowych informacji o terminach treningów udzieli Kierownik drużyny Leszek Pożycki (tel. 609911818)

Pierwszy mecz rundy wiosennej w kl. „O” podopieczni trenera Ryszarda Pomykały rozegrają w sobotę, 23 marca w Moszczenicy, a ich rywalem będzie miejscowy Włókniarz.