Moja Gmina Kocha Sport * Moja Głowa Kipi Sportem * MGKS Drzewica * LKS Radzice * Football Raporter * Football Media Manager – Marcin Będkowski

MGKS poskromiony w Wolborzu

Szczerbiec Wolbórz wykorzystał okazje

W 13 serii spotkań, dopiero drugą porażkę zanotowali podopieczni trenera Ryszarda Pomykały. Drzewiczanie, choć prowadzili, nie utrzymali prowadzenia, popełniając proste błędy w defensywie. W niej zabrakło niedostępnego tego dnia Szymona Rafalskiego. Do składu powrócił Radosław Kaczmarek, ale nie zdołał po wejściu na boisku odwrócić losów meczu. Szczerbiec Wolbórz, który po dobrym początku sezonu ostatnio grał w kratkę, tym razem rozegrał świetne zawody, uprzykrzając dodatkowo grę w trudnych warunkach zawodnikom z Drzewicy.

Wyrównana gra w pierwszej połowie

Pierwsi na prowadzenie i to już w 5 minucie wyszli gospodarze, którzy wykorzystali zbyt krótkie wybicie piłki. Uderzenie z dystansu było nie do zatrzymania przez Łukasza Tądra. Po 25 minutach wyrównał skuteczny jak zwykle Łukasz Grzybek. Choć nie wykorzystał rzutu karnego, dobił strzał do pustej bramki. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Bohaterska postawa

Na początku II połowy miała miejsce niecodzienna sytuacja. Wydawało się, że faulowany był młody zawodnik gospodarzy, za co sędzia podyktował jedenastkę. Uległ przy tym kontuzji, lecz przyznał się do upadku przypadkowego, co dało sędziemu pretekst do odwołania swojej decyzji. Brawa za taką postawę. Osłabiony Szczerbiec stracił koncentrację, co wykorzystał w zamieszaniu w polu karnym Sebastian Miązek, wyprowadzając nas na prowadzenie. Radość jednak nie trwała długo, a do tego poszły za tym kolejne ciosy. Od 55 do 67 minuty straciliśmy w głupi sposób 3 bramki. Tego meczu do udanych nie zanotuje zwłaszcza Bartłomiej Matyja, który nie dość że nie sprokurował kilka sytuacji, to jeszcze w końcówce zebrał żółtą kartkę.

Szczerbiec, Paradyż i inni gonią

Potknięcie MGKSu nie zmieniło zbyt wiele w tabeli. Najgroźniejszy jak się wydaje rywal, Pilica Przedbórz nie zagrała swojego meczu z racji na zalane boisko w Woli Załężnej. Nie zagrała też w Niewiadowie Stal z Astorią Szczerców. Do niedawna nie ustępujący kroku Włókniarz Moszczenica, poległ 3:7 z KSem Paradyż. Drużyny z miejsc od 2. do 9. mają między sobą 1 punkt różnicy, ale różną liczbę rozegranych meczów. Przed MGKSem trudne zadanie w najbliższy weekend – grający skutecznie w defensywie Start Lgota Wielka.