Menu Zamknij

Sezon 2020/2021 – powrót strony

Po roku przerwy wraca do działania strona klubowa, a na boisko wrócili również zawodnicy MGKSu pod wodzą trenera Ryszarda Pomykały. Doświadczony szkoleniowiec przedłużył umowę z Klubem, i od 11 czerwca prowadzi treningi z drużyną. W najbliższym tygodniu odbędą się one w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.30 – chętni do gry mile widziani.

Po pierwszym tygodniu przygotowań, nasza drużyna rozegrała sparing z IV-ligowym Neptunem Końskie. Zespoły urządziły festiwal strzelecki dla stęsknionych meczów na ul. Kolejowej kibiców i zakończyły mecz remisem 4:4, a do przerwy 3:2 prowadził Neptun Końskie.

Strzelcami bramek dla MGKSu byli kapitan Wojciech Ruta, a także nowi zawodnicy – Łukasz Grzybek, znany z opoczyńskich boisk, ostatnio występujący w Ceramice oraz Jakub Sowiński, uzdolniony młodzieżowiec.

Kolejne sparingi rozgrywane będą z Olimpią Wola Załężna, Blaskiem Odrzywół, Orlętami Cielądz i Sokołem Przytyk.

🏆 I mecz towarzyski przed sezonem 2020/2021
MGKS Drzewica – Neptun Końskie 4:4 (2:3)
⚽ Wojciech Ruta, Łukasz Grzybek 2, Jakub Sowiński
📝 Jędrzejczak – Sarwa, Rafalski, Starus, Gulej, Miązek, Sadzikowski, Matyja, Wiktorowicz, Ruta, Grzybek
🔃 na zmiany weszli: Tąder, P. Ścierski, Stobieniecki, Sowiński, Wasilewski

W nowym sezonie, pierwsza drużyna występować będzie już nie w OZPNie Piotrków Tryb., gdyż rozgrywki prowadzić będzie Łódzki Związek Piłki Nożnej. Dochodzi do reorganizacji rozgrywek, przez co liga będzie stworzona przez 18 drużyn. Poza MGKSem będą to: GKS II Bełchatów, LKS Lubochnia, Polonia Gorzędów, Grabka Grabica (beniaminki), Hetman Rusiec (drużyna dołączona w nowym podziale terytorialnym z dotychczasowego OZPN Sieradz), Omega II Kleszczów, Astoria Szczerców, KS Paradyż, Olimpia Wola Załężna, Włókniarz Moszczenica, Szczerbiec Wolbórz, Świt Kamieńsk, Start Lgota Wielka, KS Niedośpielin, Pilica Przedbórz, LUKS Gomunice oraz Stal Niewiadów.

Strona, którą czytacie będzie możliwie często aktualizowana i uzupełniana potrzebnymi informacjami. W trakcie sezonu pojawiać się będą średnio 3 artykuły: dwa o drużynach seniorskich i jeden dotyczący występów drużyn młodzieżowych. Dotychczasowy podział wpisów ze względu na opisywany rocznik nie zostanie zachowany. Zapraszam do śledzenia profilu na Facebooku.

Marcin Będkowski