Kategorie:

Rezygnacja trenera Mariusza Wielgusa

Avatar
Opublikowane przez redaktor
Ostatnie zajęcia z zawodnikami odbył dziś trener Mariusz Wielgus. Złożona przez niego po meczu ze Świtem Kamieńsk rezygnacja, została przyjęta przez Zarząd. Składamy na jego ręce podziękowanie za blisko rok owocnej współpracy i doprowadzenie nas do historycznego 5. miejsca w rozgrywkach Piotrkowskiej Klasy Okręgowej. Trwają poszukiwania nowego trenera.
Pragniemy przypomnieć, iż współpraca z trenerem Wielgusem rozpoczęła się 20 września 2016 roku, i już w pierwszym meczu pod jego wodzą drużyna odniosła zwycięstwo (2:0 z LKSem Mniszków). Bilans drużyny w 27 oficjalnych meczach (ligowych i PP) za jego kadencji to 8 zwycięstw, 5 remisów i 14 porażek. Na pochwałę zasługuje szczególnie runda wiosenna minionego sezonu, w której drużyna poniosła tylko jedną domową porażkę (2:3 z Astorią Szczerców), strzelając przed własną publicznością 13 bramek w 6 meczach.
Trwająca runda jesienna nie jest już dla naszej drużyny szczęśliwa, lecz usprawiedliwieniem dla wyników jest fakt wysypu kontuzji w drużynie i przyczyn losowych, przez które kadra w praktycznie w żadnym meczu nie była optymalna.
Drużyna pozostawiona i postawiona została w trudnej, lecz nie bez wyjścia sytuacji, która miejmy nadzieję, wkrótce ulegnie poprawie, gdyż przed nami, poza meczem z Astorią, spotkania z drużynami nieco lżejszego kalibru niż dotychczasowe.
Trenera Mariusza Wielgusa zapamiętamy pozytywnie, jako człowieka o dużej energii i charyzmie, a także bogatym warsztacie pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.