Moja Gmina Kocha Sport * Moja Głowa Kipi Sportem * MGKS Drzewica * LKS Radzice * Football Raporter * Football Media Manager – Marcin Będkowski

Remis MGKSu z Włókniarzem w szlagierze

link4

W słoneczne niedzielne popołudnie na stadionie w Drzewicy MGKS podejmował lidera, Włókniarza Moszczenica. Oba kluby dzieliły 2 punkty, i będą dzielić nadal, bo padł remis 2:2, a zawodnicy z Drzewicy mają czego żałować. Dwukrotnie nie utrzymali prowadzenia, nawet grając w przewadze zawodnika.

Drzewiczanie przystąpili do meczu bez kapitana Wojciecha Ruty, który musiał pauzować za kartki. To otworzyło miejsce w jedenastce dla Przemysława Ścierskiego. Podopieczni trenera Ryszarda Pomykały mieli zaatakować fotel lidera, natomiast plany zaczęły komplikować się już po kwadransie spotkania. Po zderzeniu głowami boisko musiał opuścić filar defensywy Szymon Rafalski, a wraz z nim zawodnik Włókniarza. Obydwaj krwawili i nie mogli kontynuować gry. Musiała nastąpić roszada, a do boju został posłany Mariusz Wrzosek, który w tym sezonie nie może liczyć na wiele szans. Do przerwy obydwie drużyny nie stworzyły dogodnych okazji do strzelenia bramki.

W drugich 45 minutach rozwiązał się worek z bramkami. Po kwadransie gry Radosław Kaczmarek wypuścił z koła środkowego na prawe skrzydło Łukasza Grzybka, który dośrodkował do Sebastiana Miązka. Ten zamknął akcję i wyprowadził MGKS na prowadzenie. Trwało ono minutę. Również prawym skrzydłem zaatakował Włókniarz, po szybkiej wymianie piłki została ona wyłożona na 15 metr do Marcina Brylikowskiego, który pewnym strzałem wyrównał. Kibice co chwilę byli w nerwach, po ostrych atakach Włókniarza. Po kolejnych 10 minutach kibice poderwali się tym razem z radości po bramce Łukasza Grzybka, który wykorzystał dośrodkowanie z głębi pola. Włókniarz dążył do wyrównania, ale z kontrą wyszedł Przemysław Ścierski. Został brutalnie powstrzymany jeszcze na własnej połowie, za co sędzia To. masz Krawczyk wyrzucił z boiska zawodnika Włókniarza. To nie spowodowało oczekiwanego uspokojenia gry. Bohaterem gości znów okazał się Brylikowski, który ograł Stanisława Starusa, doszedł do dogodnej okazji i przelobował wychodzącego Łukasza Tądra. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Drzewica ma czego żałować, bo proste błędy defensywne, a nie spektakularna gra Włókniarza doprowadziły do utraty szansy na objęcie prowadzenia w lidze.