Moja Gmina Kocha Sport * Moja Głowa Kipi Sportem * MGKS Drzewica * LKS Radzice * Football Raporter * Football Media Manager – Marcin Będkowski
Moja Gmina Kocha Sport * Moja Głowa Kipi Sportem * MGKS Drzewica * LKS Radzice * Football Raporter * Football Media Manager – Marcin Będkowski

MGKS wygrał przed pauzą i ostatnim meczem

Polonia Gorzędów przedostatnim rywalem MGKSu

Przed sobotnim meczem 15. kolejki klasy okręgowej było sporo niepewności czy rozgrywki sportowe w Polsce nie zostaną zamknięte. Padło jednak na cmentarze, a piłkarze nadal mogą biegać po boiskach i walczyć o ligowe punkty, choć przy pustych trybunach. Polonia Gorzędów dawno nie miała okazji mierzyć się z MGKSem Drzewica. W kadrze naszej drużyny znalazło się 15 zawodników. Ich zadaniem było przybliżyć się do tytułu Mistrza Jesieni, bo to przedostatni pojedynek w tym roku, a rywalizująca o to miano Pilica Przedbórz ma dwa mecze zaległe, i wciąż perspektywę na wyprzedzenie Drzewicy.

Dwa zrywy, które przypieczętowały wygraną

Choć MGKS Drzewica miał przewagę praktycznie od początku, to swoje bramki zdobywał w krótkich odstępach czasu. Najpierw w 35 minucie trafił Wojciech Ruta, a po 3 minutach na 2:0 podwyższył Bartłomiej Matyja. Tak zostało do przerwy, a po niej Polonia Gorzędów zagrała ambitniej, i zdobyła w 63 minucie kontaktową bramkę. Udało się jednak podtrzymać przewagę, a potem na przestrzeni 4 minut zdobyć dwa gole zamykające mecz. Zdobyli je ponownie Wojciech Ruta i Mateusz Stobieniecki.

Po Polonii Gorzędów przerwa i Niedośpielin

W najbliższy weekend drużyna MGKSu z racji na nieparzystą liczbę drużyn odbędzie swoją pauzę, by 15 listopada, w Niedzielę rozegrać w Drzewicy o 13.00 swój ostatni tej rundy mecz, przeciwko KS Niedośpielin.

Skład i strzelcy:

🏆 XV kolejka kl. „O”:
Polonia Gorzędów – MGKS Drzewica 1:4 (0:2)
⚽ Wojciech Ruta 2, Bartłomiej Matyja, Mateusz Stobieniecki
📝 Tąder – Sarwa, Starus, Świąder, Matyja, Wasilewski (46 Pecyna), Rafalski, Ścierski, Ruta, Grzybek (85 Stobieniecki), Kaczmarek
🔃 Jędrzejczak, Miązek

KOLEJKA 15
Włókniarz Moszczenica2:2Świt Kamieńsk
Grabka Grabica2:4Pilica Przedbórz
Stal Niewiadów3:4KS Paradyż
Omega II Kleszczów0:8GKS II Bełchatów
LUKS Gomunice1:6Astoria Szczerców
Szczerbiec Wolbórz3:2LKS Lubochnia
Start Lgota Wielka0:3KS Niedośpielin
Polonia Gorzędów1:4MGKS Drzewica
Zestaw wyników 15 kolejki

KEEZA KLASA OKRĘGOWA GR 2

LpNazwaMPB+B-ZRP
1MGKS Drzewica153549231122
2Pilica Przedbórz13283419913
3GKS II Bełchatów14274919833
4KS Paradyż14274034833
5KS Niedośpielin14253917815
6Szczerbiec Wolbórz14253122743
7Włókniarz Moszczenica15234245726
8Start Lgota Wielka14222019716
9LKS Lubochnia13213120634
10Astoria Szczerców13203026625
11Omega II Kleszczów14162732518
12Stal Niewiadów13162523517
13Olimpia Wola Załężna13132039418
14Polonia Gorzędów14131331419
15Świt Kamieńsk14111730329
16LUKS Gomunice1398363010
17Grabka Grabica14612522012
Tabela po 15 kolejkach