Moja Gmina Kocha Sport * Moja Głowa Kipi Sportem * MGKS Drzewica * LKS Radzice * Football Raporter * Football Media Manager – Marcin Będkowski

Ósme zwycięstwo MGKSu

Piotrkowska Klasa Okręgowa: Drzewica wciąż liderem

Pomału zbliża się do końca piłkarska jesień w piotrkowskiej klasie okręgowej, która od tego sezonu nosi nazwę Keeza Klasy Okręgowej Piotrków (gr. 2). Na dole tabeli plasuje się Grabka Grabica, na szczycie MGKS Drzewica, który znów wygrał na wyjeździe, tym razem po ciężkim boju z Omegą II Kleszczów. Będący w ostatnich latach IV-ligowcami lub kandydatami do awansu: Świt Kamieńsk, KS Paradyź, Astoria Szczerców czy Stal Niewiadów słabo rozpoczęli sezon i są w dole rywalizacji. O awans zapewne zabiegać będzie nadal Pilica Przedbórz, która w tej kolejce pauzowała. Piotrkowska Klasa Okręgowa w opinii wielu w tym sezonie jest bardzo silna – spłaszczona tabela być może potwierdza, że jest wyrównana.

Zamiast w Kleszczowie, w Żłobnicy

Piotrkowska Klasa Okręgowa to rozgrywki, w których Drzewica mierzy się z Omegą Kleszczów regularnie od kilku sezonów. Gdy pierwsza drużyna Kleszczowa zadomowiła się w IV lidze, rezerwy wywalczyły awans na ten szczebel (kosztem LKSu Radzice). Choć niedawno wyremontowane zostało ich boisko na terenie jednej z najbogatszych gmin w Polsce, to mecze rezerw odbywają się w pobliskiej Żłobnicy. Tam też udali się zawodnicy trenera Ryszarda Pomykały.

Ambitna gra w niepełnym składzie

Z grona zawodników, którzy są filarami MGKSu w tym sezonie, zabrakło Bartłomieja Matyji. Ostatnio rozgrywa bardzo dobre spotkania, więc jego brak był sporym osłabieniem. Od niedawna musimy radzić sobie również bez Radka Kaczmarka, więc o środku pomocy muszą decydować młodzi zawodnicy z Mateuszem Stobienieckim na czele. Trener Ryszard Pomykała stara się za każdym razem wziąć pod uwagę możliwe zagrożenia, i założenia dobrać do możliwości kadry. Po raz kolejny udało się je zrealizować, dzięki czemu wyszliśmy na prowadzenie w 25 minucie po kolejnym golu Łukasza Grzybka. Mecz obfitował w faule i dużo twardych starć, które w drugiej połowie zaczęły być surowiej piętnowane przez sędziego. Dzięki wciąż dobrej Na 12 minut przed końcem na 2:0 podwyższył Sebastian Miązek. W ostatniej minucie gospodarze zdążyli zdobyć bramkę kontaktową, jednak to nie wystarczyło do wyrwania Drzewicy kolejnego zwycięstwa.

Tak po wygranych cieszą się nasi zawodnicy
Tak po wygranych cieszą się nasi zawodnicy. Foto: FotoPiotr
Strzelcy i skład:

🏆 XI kolejka kl. „O”:
Omega II Kleszczów – MGKS Drzewica 1:2 (0:1)
⚽ Łukasz Grzybek, Sebastian Miązek
📝 Tąder – Sarwa, Rafalski, Starus, Stobieniecki, Świąder (75 Pecyna), Wasilewski, Ścierski, Miązek, Ruta, Grzybek (85 Listkiewicz)

Co za tydzień?

11 października, w Niedzielę o godz. 15.00, MGKS podejmie LUKS Gomunice. Nasz ostatni rywal swój ostatni mecz wygrał 29 sierpnia ze Stalą Niewiadów, a w kolejnych meczach zaliczył serię porażek. Z pewnością będzie chciał się zrehabilitować, by wydostać się z przedostatniej pozycji w tabeli.