Moja Gmina Kocha Sport * Moja Głowa Kipi Sportem * MGKS Drzewica * LKS Radzice * Football Raporter * Football Media Manager – Marcin Będkowski

Radzice wygrały w Opocznie

Opoczno bardziej przyjazne dla LKSu niż LUKSu

Na stadionie, na którym tradycyjnie gra Ceramika Opoczno, przyszło mierzyć się w 9. kolejce Klasy A, grupy V LUKSowi Mroczków-Dzielna oraz LKSowi Radzice. Zespół gospodarzy tego meczu tak naprawdę gości na nie swoim obiekcie, choć żadna z drużyn do Opoczna nie ma daleko. Zespół z Gminy Drzewica prowadzony przez trenera Grzegorza Łopaty przystąpił do meczu mocno osłabiony. W minionych sezonach LUKS Mroczków-Dzielna mierzył się z rezerwami MGKSu Drzewica, a teraz grali w nim byli drzewiccy zawodnicy.

Mecz emocji i agresji

Spotkanie potoczyło się od początku po myśli Radzic. Już po kilkunastu minutach LKS prowadził w Opocznie po bramkach Bartosza Bińka oraz Karola Cieślika. Opoczno to miejscowość, w którym część zawodników Radzic na stałe mieszka, więc dodatkowo miło było im pokazać się „u siebie”. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Radziczan 2:0. LUKS Mroczków-Dzielna wyszedł na drugie 45 minut z dużym zapałem i nie pozwolił Radzicom utrzymać poziomu z pierwszej połowy. Najpierw po 20 minutach zmalała przewaga bramkowa, po golu kontaktowym. Na 12 minut przed końcem nie było już wyrównanych szans, bo za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Tomasz Pecyna. W meczu padły finalnie 3 bramki, i zostało pokazane 8 żółtych kartek. LKS choć w końcówce z dużym trudem – utrzymał przewagę dzięki udanym interwencjom Kacpra Cielucha – bramkarza który zastąpił nieobecnego Wojciecha Pawula.