Menu Zamknij

MGKS zatrzymał lidera

W pierwszym meczu rundy wiosennej zremisowaliśmy na wyjeździe ze Stalą Niewiadów.

Kandydat do awansu postawił twarde warunki gry, którym sprostaliśmy fizycznie i organizacyjnie. Choć w tabeli dzieli nas różnica 20 punktów, boiskowe poczynania nie pozwalały tego zauważyć. Mecz nie rozpoczął się dla nas szczęśliwie, bo w 27 minucie boisko wskutek kontuzji musiał opuścić Hubert Wiktorowicz. 3 minuty po zmianie (wszedł Wojciech Ruta) nie zareagowaliśmy dostatecznie szybko, i rywale otrzymali w groźnej akcji rzut karny. Po chwili było 1:0. Bez opuszczonych głów walczyliśmy dalej chcąc wykorzystać godzinę czasu do końca, i jeszcze przed przerwą to się udało. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Szymon Rafalski i jeszcze przed przerwą było 1:1. Jak później się okazało, to było to trafienie na wagę punktu i ustalające wynik meczu. W drugiej połowie swoje szanse mieli wprowadzeni Igor Baran (nowy zawodnik – wypożyczony z Ceramiki) oraz Kacper Listkiewicz, a nasza gra mogła podobać się zebranym licznie na stadionie w Niewiadowie kibicom. Z pewnością mogli oni drżeć do samego końca o zdobycie punktu, bo umiejętnie przenosiliśmy grę do przodu i dorównywaliśmy tempem gry. Szanujemy zdobyty punkt, ale także czujemy niedosyt, bo bardziej klarowne sytuacje były po naszej stronie.

Czekamy na Was na naszym stadionie w sobotę, o 15.00. Zmierzymy się ze Świtem Kamieńsk, który na start rundy wiosennej uległ 0:4 Szczerbcowi Wolbórz.

🏆 XVI kolejka kl. „O”:
Stal Niewiadów – MGKS Drzewica 1:1 (1:1)
⚽ Szymon Rafalski (na 1:1)
📝 Jakub Kucharczyk – Sarwa, Bors, Rafalski, Rogulski (55 Stobieniecki), Marszałek, Miązek, Wiktorowicz (27 Ruta), Woźniak, Ogórek (46 Baran), Grzybek (75 Listkiewicz)
🔃 A. Kucharczyk, Gulej, Wasilewski

Trener Ryszard Pomykała

LpNazwaMPB+B-ZRP
1Stal Niewiadów164353161411
2Ceramika Opoczno163550241123
3Pilica Przedbórz163433191114
4PGE GKS II Bełchatów163352171033
5Szczerbiec Wolbórz16282617916
6Włókniarz Moszczenica16275036835
7MGKS Drzewica16233728655
8Polonia Gorzędów16222335646
9Start Lgota Wielka16212428709
10IKS Inowłódz16182041538
11Omega II Kleszczów16172035529
12Astoria Szczerców16152835367
13Świt Kamieńsk16132744349
14UKS Concordia 1909 Piotrków16131738349
15Orzeł Parzęczew16111730259
16LKS Lubochnia16922563013
Tabela po 16. kolejce