Moja Gmina Kocha Sport * Moja Głowa Kipi Sportem * MGKS Drzewica * LKS Radzice * Football Raporter * Football Media Manager – Marcin Będkowski
Moja Gmina Kocha Sport * Moja Głowa Kipi Sportem * MGKS Drzewica * LKS Radzice * Football Raporter * Football Media Manager – Marcin Będkowski

MGKS wrócił do wygrywania

MGKS silniejszy od Lgoty

MGKS silniejszy niż… przeciwności. Przede wszystkim absencja znaczącego w kadrze Sebastiana Miązka, a także nieobecność kibiców na trybunach mogły mieć wpływ na wynik spotkania 14 kolejki Klasy Okręgowej. Osłabienie było tylko na papierze, bo remedium na wypadnięcie ze składu Miązka był powrót do wyjściowej jedenastki Radka Kaczmarka. Jego dwa gole, oraz kolejna już bramka Łukasza Grzybka, dały wygraną MGKSowi w starciu ze Startem Lgota Wielka. Goście przyjechali na mecz ze sporym apetytem, gdyż w ostatnich trzech kolejkach wygrywali – m.in. z Wolborzem 1:0. Musieli jednak uznać wyższość lidera. Dla ciekawostki przypomnienie: przed 4 laty pierwsze zwycięstwo nad Lgotą (która wówczas awansowała do okręgówki pokonując LKS Radzice w barażu) zapewnił Jacek Listkiewicz, a Radek Kaczmarek wszedł wtedy z ławki

MGKS U finiszu rundy

Z powodu zachorowań na koronawirusa nie odbył się w tej kolejce jeden mecz: Lubochni i Gomunic. Nie wiadomo kiedy uda się rozegrać brakujące mecze ligowe (odwołano także ich kilka z racji na pogodę), ale przed MGKSem już tylko dwa spotkania. Przedostatnie odbędzie się na wyjeździe, w przyszłą sobotę o godzinie 13.30 z Polonią Gorzędów (ostatnie 2 mecze przegrane), po czym nastąpi dla MGKSu pauza w 16. kolejce. Rundę podopieczni trenera Ryszarda Pomykały zakończą 15 listopada meczem domowym z KS Niedośpielin, o godz. 13.00.

Strzelcy i skład:

🏆 XII kolejka kl. „O”:
MGKS Drzewica – Start Lgota Wielka 3:0 (1:0)
⚽ Radosław Kaczmarek 2, Łukasz Grzybek
📝 Tąder – Sarwa, Rafalski, Matyja, Starus, Stobieniecki (75 Pecyna), Ścierski, Kaczmarek, Ruta (80 Wrzosek), Grzybek, Wasilewski

KOLEJKA 14
LKS Lubochnia-:-LUKS Gomunice
Świt Kamieńsk0:1Olimpia Wola Załężna
MGKS Drzewica3:0Start Lgota Wielka
GKS II Bełchatów4:2Stal Niewiadów
KS Paradyż5:1Grabka Grabica
Pilica Przedbórz4:3Włókniarz Moszczenica
Astoria Szczerców4:3Omega II Kleszczów
KS Niedośpielin1:1Szczerbiec Wolbórz
Zestaw wyników 14. kolejki

KEEZA KLASA OKRĘGOWA GR 2

LpNazwaMPB+B-ZRP
1MGKS Drzewica143245221022
2Pilica Przedbórz12253017813
3GKS II Bełchatów13244119733
4KS Paradyż13243631733
5KS Niedośpielin13223617715
6Start Lgota Wielka14222017716
7Szczerbiec Wolbórz13222820643
8Włókniarz Moszczenica14224043716
9LKS Lubochnia12212917633
10Astoria Szczerców12172425525
11Omega II Kleszczów13162724517
12Stal Niewiadów12162219516
13Olimpia Wola Załężna13132039418
14Polonia Gorzędów13131227418
15Świt Kamieńsk12101527318
16LUKS Gomunice129730309
17Grabka Grabica13610482011
Tabela po 14. kolejkach