Moja Gmina Kocha Sport * Moja Głowa Kipi Sportem * MGKS Drzewica * LKS Radzice * Football Raporter * Football Media Manager – Marcin Będkowski

MGKS Drzewica zajął fotel lidera

Fotel lidera – wygrać aby go zająć

Zaplanowane na weekend mecze klasy okręgowej dały szansę dla MGKSu Drzewica na zajęcie fotela lidera. W przypadku jego wygranej, Włókniarza Moszczenica czekałaby jego obrona obrona w Niedośpielinie. Zawodnicy z Drzewicy wykonali plan pokonując Grabkę Grabica 4:1 (2:0) i czekają na wynik niedzielnej konfrontacji.

aliorkonto

Absencje i powroty na boisko, tak nierówne…

Na placu boju zawodnicy Drzewicy pojawili się tym razem bez Radosława Kaczmarka, ale już z kapitanem Wojciechem Rutą. Jego absencja była kluczowa w meczu poprzedniej kolejki z Włókniarzem Moszczenica. Na boisku w Szydłowie, jednym z najbardziej nierównych w kl. „O”, znalazł się też Szymon Rafalski, który pechowo musiał zostać zmieniony ostatnio po główkowym starciu. Poza tym trener tym razem od pierwszej minuty postawił na Mikołaja Pecynę, który zastąpił w składzie Mateusza Stobienieckiego.

Trzeba strzelać Panowie!

W meczu od początku dała się zauważyć przewaga Drzewicy, która częściej była przy piłce, wymieniała więcej podań, i próbowała przenieść ciężar gry na połowę Grabki. Jeden z jej defensorów już w 3 minucie za faul na Sebastianie Miązku otrzymał żółtą kartkę. Wolno w mecz wchodził popularny „Jasiu”, czyli Kamil Sarwa. To do niego najwięcej uwag mieli partnerzy z boiska, ganiąc jego straty. Sygnał do strzelania dał dobrze pracujący Wojciech Ruta, i trudno się było temu dziwić, bo zmajstrować dobrą okazję przy uciążliwym podskakiwaniu piłki i blisko ustawionych obrońcach było trudno. Nasz kapitan zatrudnił poważnie bramkarza Grabki po raz pierwszy, strzelając z narożnika pola karnego.

Dwa gole do szatni

Choć prawa strona czasem zawodziła, jej błędy naprawiali głównie bądź to Bartek Matyja bądź Szymon Rafalski. To co do tej pory słabe, zmazał w 38 minucie szybkim rajdem i wyłożeniem piłki Kamil Sarwa. Znalazł podaniem na 18 metrze Przemka Ścierskiego, który uderzył z całych sił w dalszy róg bramki, nisko i nieprzyjemnie dla bramkarza. Piłka w sieci i 1:0. Trener Ryszard Pomykała od razu doradził swoim podopiecznym zachowanie spokoju, by nie stracić szybko bramki. Grabka próbowała ją zdobyć, ale błyskawicznie nadziała się na kontrę. Piłkę dostał Sebastian Miązek, pognał z nią i z dość ostrego kąta uderzył – na tyle szczęśliwie, że wręcz z piłką do bramki wpadł zamykający „centrostrzał” Łukasz Grzybek, notując 9 trafienie w tym sezonie. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Gra Drzewicy pod kontrolą

W drugich 45 minutach gospodarze nie prezentowali się lepiej, a Drzewica narzucała swój rytm gry. Wiele prób ataków gospodarzy kończyła się na mocno pracującym Bartłomieju Matyji, który przecinał wiele podań. Jego koordynacja linii pomocy we współpracy ze Ścierskim, Pecyną i blokiem defensywnym wyglądała bardzo dobrze, a do tego napędzał akcje z przodu. Łukasz Tąder w bramce dzięki dobrej współpracy formacji nie miał żadnych zadań. Na 3:0 podwyższył Kamil Sarwa, choć może i sędzia zapisał tę bramkę jako samobójczą. Wahadłowy MGKSu podobnie jak Miązek zechciał wykorzystać ostry kąt, i nierówny plac przy tym pomógł. Piłkę z bramki próbował wybić defensor, ale trafił do własnej. 10 minut przed końcem swojego gola doczekał się również Wojciech Ruta. Jego wolną pozycję na 25 metrze przed bramką dostrzegł wprowadzony Adam Woźniak, a kapitan MGKSu oddał strzał tuż przy słupku i podwyższył wynik na 4:0.

Honorowie trafienie dla Grabicy

W końcówce spotkania nie udało się podtrzymać czystego konta. Rezerwowy zawodnik Grabki wykorzystał zbyt szybkie wprowadzenie piłki przez bramkarza Bartłomieja Jędrzejczaka (zmienił on Łukasza Tądra), i samodzielnie zakończył akcję płaskim strzałem, mogąc jeszcze dogodnie wystawić piłkę kolegom.

kamil sarwa wojciech ruta
Dwaj strzelcy bramek. Kamil Sarwa i Wojciech Ruta, który wrócił po absencji
aliorkonto

MGKS Drzewica na czele

Po końcowym gwizdku na czele tabeli piotrkowskiej klasy okręgowej zameldował się MGKS, który czeka teraz na wynik spotkania Moszczenicy z Niedośpielinem.

Strzelcy i skład:

🏆 IX kolejka kl. „O”:
Grabka Grabica – MGKS Drzewica 1:4 (0:2)
⚽ Przemysław Ścierski, Łukasz Grzybek, Kamil Sarwa, Wojciech Ruta,
📝 Tąder (75 Jędrzejczak) – Sarwa, Rafalski, Matyja, Starus (65 Wrzosek), Pecyna (68 Stobieniecki), Świąder (70 Wasilewski), Ścierski, Miązek, Ruta, Grzybek (60 Woźniak)

O pozostałych wynikach kl. „O” poinformuję w kolejnym wpisie, tymczasem tabela dostępna tutaj. Wkrótce też na moim facebooku zdjęcia z tego spotkania.