Moja Gmina Kocha Sport * Moja Głowa Kipi Sportem * MGKS Drzewica * LKS Radzice * Football Raporter * Football Media Manager – Marcin Będkowski
Moja Gmina Kocha Sport * Moja Głowa Kipi Sportem * MGKS Drzewica * LKS Radzice * Football Raporter * Football Media Manager – Marcin Będkowski

MGKS Drzewica mistrzem jesieni

Drzewica najlepsza tej jesieni

Już przed meczem 17. kolejki było wiadomo, że MGKS Drzewica przezimuje na fotelu lidera. W 16. kolejce, w której Drzewiczanie pauzowali, niespodziewanie depcząca nam po piętach Pilica Przedbórz uległa u siebie ze Stalą Niewiadów, co powodowało, że niezależnie od wyników ostatniej jesiennej kolejki Drzewica będzie na czele tabeli. Zestaw wyników kolejki nr 16 zaprezentujemy poniżej.

Ważne powroty

Gdy nadchodzi ostatni mecz rundy, mobilizacja jest zdecydowanie większa, a kadra pełniejsza. Tak też było tym razem. Przed meczem z KS Niedośpielin trener Ryszard Pomykała miał już do dyspozycji praktycznie wszystkich graczy, którzy we wcześniejszych meczach odgrywali ważne role. Najbardziej cieszyła gotowość Huberta Wiktorowicza, który od końcówki sierpnia zmagał się z urazem stopy, a równie ważna była możliwość powrotu na boisko Sebastiana Miązka, który przed paroma tygodniami nadwyrężył więzadła. Wspomniani zawodnicy zaczęli na ławce rezerwowych, a do boju zostali posłani pozostali.

Remisowa potyczka

Zawodnicy MGKSu bardzo chcieli zakończyć rundę wygraną, ale musieli cieszyć się z punktu z trudnym rywalem i kolejnego czystego konta. Mecz z KS Niedośpielin zakończył się bowiem wynikiem 0:0. Jako, że nie było na stadionie kibiców, poza wewnętrzną motywacją nie było komu nieść zawodników niewidzialnym wsparciem. Pomimo braku wygranej, szanujemy remis, bo rywale nie byli drużyną słabą. W ich szeregach byli m.in. Rio Yoshyoka oraz Adrian Malicki, którzy przed dwoma laty wyprzedzili MGKS w lidze jeszcze w barwach Polonii Piotrków Tryb., która wówczas awansowała do IV ligi. Dla Niedośpielina w tym sezonie był to dopiero trzeci mecz bez strzelonej bramki, więc tym bardziej warto docenić pracę w defensywie. MGKS z kolei pierwszy raz w tym sezonie bramki nie zdobył.

MGKS Drzewica ma IV ligi daleko

Wspomniany sezon 2018/2019 był w ostatnich latach najlepszy dla Drzewicy w okręgówce, ale czy ten będzie zwycięski? Żeby to wiedzieć, trzeba jeszcze 17 kolejek rundy wiosennej i przynajmniej tak dobrej dyspozycji jak teraz. Przed zawodnikami bite 2 miesiące odpoczynku, a wiele zależeć też będzie od sytuacji pandemicznej, dostępności zaplecza treningowego, zdrowia zawodników, wzmocnień i organizacji. Wkrótce opublikujemy rozmowę z kapitanem MGKS Drzewica, Wojciechem Rutą, który nakreśli sytuację liczącym na awans kibicom. Nie ulega też wątpliwości, że na awans do IV ligi będą walczyły też rezerwy I-ligowego GKSu Bełchatów, niedawni jej uczestnicy – KS Paradyż czy Pilica Przedbórz. Do walki mogą włączyć się też pozostałe kluby.

🏆 XVII kolejka kl. „O”:
MGKS Drzewica – KS Niedośpielin
📝 Tąder – Sarwa, Rafalski, Matyja, Starus, Stobieniecki (46 Świąder), Ścierski, Kaczmarek (55 Miązek), Ruta (65 Wiktorowicz), Grzybek, Wasilewski
🔃 Jędrzejczak, A. Kucharczyk, Wrzosek, Pecyna

KOLEJKA 17
Omega II Kleszczów4:5Pilica Przedbórz
MGKS Drzewica0:0KS Niedośpielin
Start Lgota Wielka2:2Astoria Szczerców
Polonia Gorzędów0:1LKS Lubochnia
Stal Niewiadów2:0Świt Kamieńsk
Szczerbiec Wolbórz1:2GKS II Bełchatów
Grabka Grabica0:3Olimpia Wola Załężna
LUKS Gomunice0:1KS Paradyż
Zestaw wyników 17 kolejki

KEEZA KLASA OKRĘGOWA GR 2

LpNazwaMPB+B-ZRP
1MGKS Drzewica163649231132
2GKS II Bełchatów163359211033
3KS Paradyż163343341033
4Pilica Przedbórz163243291024
5LKS Lubochnia16304621934
6KS Niedośpielin16294618925
7Szczerbiec Wolbórz16263628754
8Włókniarz Moszczenica16264645826
9Stal Niewiadów16253224817
10Start Lgota Wielka16232324727
11Astoria Szczerców16223634646
12Olimpia Wola Załężna16172646529
13Omega II Kleszczów161631395110
14Polonia Gorzędów161314394111
15Świt Kamieńsk161119353211
16LUKS Gomunice1699563013
17Grabka Grabica16915573013
Tabela po rundzie jesiennej (po 17. kolejce)
KOLEJKA 16
KS Niedośpielin7:1Polonia Gorzędów
LKS Lubochnia3:1Start Lgota Wielka
Astoria Szczerców4:4Szczerbiec Wolbórz
GKS II Bełchatów8:1LUKS Gomunice
KS Paradyż2:0Omega II Kleszczów
Pilica Przedbórz1:3Stal Niewiadów
Świt Kamieńsk2:3Grabka Grabica
Olimpia Wola Załężna0:4Włókniarz Moszczenica
Zestaw wyników 16 kolejki (gwarantującej MGKS mistrzostwo jesieni)
drzewica mistrzem jesieni
Radość Drzewicy po wygrane w Bełchatowie