Moja Gmina Kocha Sport * Moja Głowa Kipi Sportem * MGKS Drzewica * LKS Radzice * Football Raporter * Football Media Manager – Marcin Będkowski

LKS Radzice wciąż wygrywa

LKS Radzice: zwycięstwo i prowadzenie

15 punktów w 5 meczach – to z pewnością cieszy każdego kibica LKS Radzice. Tym razem kolejne 3 „oczka” podopieczni trenera Grzegorza Łopaty mogli doliczyć sobie po wygranej 3:2 nad Błyskiem Aleksandrów. Kolejny raz na listę strzelców wpisał się Michał Kopytowski jak również Konrad Cieślik. W porównaniu z ostatnimi spotkaniami, mecz z Błyskiem był ciężkim pojedynkiem. Chociaż kadra była węższa, zaangażowanie w uzyskanie dobrego wyniku pozostało niemiennie wysokie.

Dwa oblicza zespołu

LKS Radzice do przerwy przegrywał. Gwizdek na zakończenie pierwszej połowy zapowiadał burzliwą dyskusję w szatni. Błysk, który wykorzystał stworzoną w kontrataku okazję od 24 minuty prowadził. Choć zapowiadało się słabo, gra Radzic w drugich 45 minutach zaskoczyła. Już po kilku minutach, istotnie ważną okazała się zimna krew przy rzucie karnym, bo z 11 metrów nie pomylił się Kopytowski. Snajper LKSu wykorzystał też kolejną szansę, po podaniu Karola Cieślika, w 68 minucie wyprowadzając LKS na prowadzenie. Wspomniany Cieślik również wpisał się na listę strzelców, wrzucając bramkarzowi piłkę „za kołnierz” na kwadrans przed końcem meczu. Pozwoliło to dowieźć prowadzenie do końca, a bramka na 2:3 w doliczonym czasie gry nie zdążyła już dodać skrzydeł gospodarzom. Radzice odnotowały cenne zwycięstwo, a w przyszły weekend zmierzą się z IKSem Inowłódz który również ma komplet puntów.

Strzelcy i skład:

🏆 V kolejka kl. „A”:
Błysk Aleksandrów – LKS Radzice 2:3 (1:0)
⚽ Michał Kopytowski 2, Karol Cieślik
📝 Pawul – Wrzosek, Gruszczyński, Migowski, Orłowski (85 Marszałek), Karol Cieślik (80 Mastalerek), Konrad Cieślik (60 Tomasz Pecyna), Jaworski (70 Bartosz Barul), Biniek, Lipiński, Kopytowski (87 Sadzikowski)

finbo

Za pomoc w raportowaniu wydarzeń o LKSie Radzice dziękuję mojemu koledze i zawodnikowi tego Klubu Michałowi Kopytowskiemu, który prowadzi jego fanpage (link na dole strony) i przekazuje ciekawe informacje. Lokalni kibice wiedzą, że Michał występował też w MGKSie, a jako ciekawostkę przekazuję, że naszym wuefistą w gimnazjum w Drzewicy był trener Arkadiusz Kalużny, były zawodnik „Gerlacha” i trener złotego rocznika 1990, który występował na szczeblu wojewódzkim, jego zawodnicy przez lata grali na wysokim poziomie w seniorach.