Moja Gmina Kocha Sport * Moja Głowa Kipi Sportem * MGKS Drzewica * LKS Radzice * Football Raporter * Football Media Manager – Marcin Będkowski

LKS Radzice na czele

loanme

Tylko LKS Radzice i IKS Inowłódz mają po 4 kolejkach kl. „A” komplet 4 zwycięstw. Tym razem kolejne punkty drużyna z Radzic podejmowała zespół, który rzadko grywał z klubami z naszej gminy czy powiatu opoczyńskiego, a to przez nowy podział grup. Rywalem LKSu była Wola Wola Chojnata, z okolic Białej Rawskiej. LKS pewnie zwyciężył 6:1, a zdobywał gole nawet w dziesiątkę.

Zawodnicy trenera Grzegorza Łopaty „napoczęli” gości już w 10 minucie, gdy popularny „Lipa” (Paweł Lipiński) wykorzystał szczupakiem dośrodkowanie Karola Cieślika. Poza wrzutkami zaprezentował precyzyjny strzał – na 2:0 z rzutu wolnego. Podobnie kapitan Wiktor Gruszczyński, który uderzył prosto w okienko. Po 21 minutach było już 3:0, a przewaga Radzic niepodważalna. Przed przerwą akcja na 1:0 została skopiowana przez tych samych wykonawców, ale wykończona już strzałem z prawej nogi. 5 minut po przerwie czerwoną kartką ukarany został Hubert Krych, ale rzut karny wykorzystał Michał Kopytowski i inicjatywę przejęła drużynę gości przy stanie 5:0. Zdobyła też bramkę honorową w sytuacji sam na sam w 65 minucie. Po kolejnych 20 minutach, broniące się dzielnie Radzice jeszcze podwyższyły rezultat. Rajd Tomasza Wrzoska zakończyło jego dogranie prosto na nogę Jarosława Miązka, który ustalił wynik spotkania na 6:1.

LKS w przyszłej kolejce zmierzy się w Aleksandrowie z Błyskiem.

🏆 IV kolejka kl. „A”:
LKS Radzice – LKS Wola Wola Chojnata 6:1 (4:0)
⚽ Paweł Lipiński 2, Karol Cieślik, Wiktor Gruszczyński, Michał Kopytowski, Jarosław Miązek
📝 Pawul (76 Cieluch)- Wrzosek, Gruszczyński, Krych, Orłowski (81 Adam Dąbrowski), Karol Cieślik (73 Bartosz Barul), Konrad Cieślik (75 Mastalerek), Jaworski (60 Karol Wiktorowicz), Biniek, Lipiński (52 Marszałek), Kopytowski (66 Miązek)

aliorkonto

Za pomoc w raportowaniu wydarzeń o LKSie Radzice dziękuję mojemu koledze i zawodnikowi tego Klubu Michałowi Kopytowskiemu, który prowadzi jego fanpage (link na dole strony) i przekazuje ciekawe informacje. Lokalni kibice wiedzą, że Michał występował też w MGKSie, a jako ciekawostkę przekazuję, że naszym wuefistą w gimnazjum w Drzewicy był trener Arkadiusz Kalużny, były zawodnik „Gerlacha” i trener złotego rocznika 1990, który występował na szczeblu wojewódzkim, jego zawodnicy przez lata grali na wysokim poziomie w seniorach.