Moja Gmina Kocha Sport * Moja Głowa Kipi Sportem * MGKS Drzewica * LKS Radzice * Football Raporter * Football Media Manager – Marcin Będkowski

Niemożliwe stało się w Radzicach

Białka Biała Rawska – czerwona latarnia pokonana w thrillerze

Na początek informacje, które występują najrzadziej: kapitan Wiktor Gruszczyński oraz Michał Kopytowski nie mogli wystąpić w niedzielnym meczu. Co więcej – zabrakło bramkarzy: Wojciecha Pawula i Kacpra Cielucha. To nie podcięło Radzicom skrzydeł, choć znaleźli się w nietypowej sytuacji, grając bez swoich liderów, mając za plecami kolegę z pola, który do tego meczu nie miał zbytnio szansy się przygotować. Z drugiej strony rywal – Białka Biała Rawska to ostatnia drużyna w tabeli, która z nikim jeszcze nawet nie zremisowała. LKS Radzice czekał z pewnością ciekawy pojedynek.

Niby wszystko zgodnie z planem

Choć desygnowani do gry zawodnicy znają się dość dobrze, to raczej rzadko przyszło im grywać w zestawieniu bez swoich liderów. Wynik meczu po raz pierwszy uległ zmianie w 17 minucie, gdy kolejnego gola zdobył skuteczny w tym sezonie Paweł Lipiński. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem 1:0, i można było się z tego cieszyć. Gra nie powalała, a bramkarz nic nie wpuścił. To zmieniło się po przerwie, bo już w 49 minucie goście wyrównali. Mecz otworzył się, a obie strony dążyły do przechylenia szali na swoją korzyść. Cios zadał LKS, za sprawą Karola Cieślika w 65 minucie.

LKS vs Białka w ostatnich 20 minutach

Akcja zaczyna się na 13 minut przed końcem. Z boiska za bezpośrednią czerwoną kartkę schodzi Bartosz Biniek, a bramkę wyrównującą strzelają goście. Trener Grzegorz Łopata decyduje się na ostatnie zmiany, ale Białka Biała Rawska też wprowadziła świeżych zawodników i wyszła w 84 minucie na prowadzenie. W 90 minucie meczu LKS wyrównuje, po drugiej bramce Lipińskiego, a chwilę później z boiska wylatuje zawodnik Białki. Jest 3:3 i gra toczy się 10 na 10. W ostatniej akcji meczu znów Paweł Lipiński imponuje sprytem i skutecznością, pokonując bramkarza Białki, dając Radzicom wygraną 4:3.

Strzelcy i skład:

🏆 X kolejka kl. „A”:
LKS Radzice – Białka Biała Rawska 4:3 (1:0)
⚽ Paweł Lipiński 3, Konrad Cieślik
📝 Osiński – Wrzosek, Tomasz Pecyna, Migowski, Karol Cieślik, Konrad Cieślik (66 Mastalerek), Jaworski, Bartosz Barul (66 Gapys), Biniek, Lipiński, Orłowski (83 Wujek)
🔃 Dawid Barul, Marszałek

Przed Radzicami ostatni mecz w rundzie: w sobotę 31/10/2020 zmierzą się na wyjeździe z Kasztelanem Żarnów.