Puchar Polski: III-ligowiec wygrał w Drzewicy


Na 20 meczach zamknął się licznik meczów bez porażki. Nowym pogromcą MGKSu okazała się III-ligowa Lechia Tomaszów Maz., która wygrywając uzyskała awans do najlepszej ósemki drużyn z województwa łódzkiego, które na wiosnę stoczą bój o Puchar Polski tego szczebla. W tych rozgrywkach wystąpi również reprezentujący barwy RKSu Radomsko, nasz były zawodnik Omar Tall.

Mecz rozgrywany o 15.30 w Drzewicy drużyna MGKSu przegrała 0:2 (0:0) po bramkach zdobytych przez gości w drugiej połowie spotkania.

W meczu nie mogli wystąpić dwaj podstawowi zawodnicy: obrońca Szymon Rafalski i wszechstronny Wiktor Sadzikowski. Obaj pauzowali ze względu na kartki – regulamin rozgrywek nie jest dla nas korzystny, nawet jeśli na drodze do tego etapu zagraliśmy 4 mecze – a zawodnicy trenera Bogdana Jóźwiaka 1, a Puchar to inne rozgrywki niż okręgówka. Trener Ryszard Pomykała wystawił na to spotkanie najbardziej optymalny skład, z rzadziej ostatnio grającym Wrzoskiem, i przesuniętym do linii obrony Matyją.

Pierwsza połowa, choć rozpoczęła się od zmasowanych ataków Lechii i jej wysokiego pressingu, dała więcej okazji do zdobycia bramki dla MGKSu. Trzykrotnie z rzutów wolnych próbował Radosław Kaczmarek, on sam również stworzył największe zagrożenie strzałem z akcji oskrzydlającej, gdy refleksem musiał wykazać się wychowanek Ceramiki Opoczno Mateusz Awdziewicz. Swoją szansę miał także Sebastian Miązek, który wykorzystał kapitalny przerzut, wyprzedził bramkarza i z pełnym impetem wbiegał pod bramkę Lechii, a piłkę wybili z linii obrońcy. Pracę musiał wykonać także bramkarz z Drzewicy Łukasz Tąder, najpierw rzucając się do silnego uderzenia tuż przy słupku, a następnie będąc najbystrzejszym w zamieszaniu po świetnie rozegranym rzucie rożnym Lechii. Udanie ponadto wyłapywał szereg długich podań zawodników Lechii. Posiadanie piłki i liczba dogodnych sytuacji były zatem bez wyraźnej przewagi żadnej z drużyn.

Drugie 45 minut drużyna wicelidera III ligi wykorzystała z pożytkiem, a niezwykle ważnym atutem okazał się wprowadzony w przerwie lokalny gwiazdor piłkarstwa Marcin Mirecki. Najpierw jego doskonałe zagranie wykorzystał w 53 minucie Jakub Rozwandowicz, a następnie na kwadrans przed końcem sam Miro ustalił wynik spotkania lobując Łukasza Tądra. Do tego wprowadzał spory niepokój w obronie swoimi rajdami, choć dzielnie stawiał mu na skrzydle czoła jego stary znajomy a nasz jeden z najbardziej doświadczonych zawodników Sebastian Jura. Gra MGKSu w drugiej połowie nie zrobiła już na gościach ani kibicach takiego wrażenia, choć momentami udawało się szarpnąć, a efektem solowej akcji Wojciecha Ruty była jedyna w tym meczu żółta kartka dla zawodnika Lechii, który musiał uciekać się do faulu. Z upływem czasu brakowało jednak już siły, aby kreować dobre okazje, choć w kilku pozwalających na pozytywny efekt po szybszym strzale zawodnicy MGKSu z pewnością się znaleźli. Upór w kontrolowanej grze zawodnikom Lechii popłacił i pozwolił uznać ich za zasłużonych zwycięzców.

Sądzić można, że gdyby w szeregach MGKSu obecni byli Rafalski i Sadzikowski, mecz byłby absolutnie wyrównany, i jego zakończenie mogło promować do gry w TOP8 województwa podopiecznych Ryszarda Pomykały. Naszym zawodnikom za 4 rozegrane na poważnie mecze, podniesienie się po 0:1 w Paradyżu oraz wyrównany bój z Lechią Tomaszów Maz. bardzo dziękujemy i życzymy jak najlepszej postawy również w najbliższym meczu ligowym. Przypomnijmy, iż w Niedzielę o 15.50 MGKS podejmie beniaminka okręgówki LKS Czarnocin, a w sobotę o tej samej porze lidera klasy B – KS Poświętne podejmie druga drużyna.

 1/2 runda PP, 10/10/2018:
MGKS Drzewica – Lechia Tomaszów Maz. 0:2 (0:0)
 Jakub Rozwandowicz 53, Marcin Mirecki 78
 MGKS: Łukasz Tąder – Sebastian Jura, Stanisław Starus, Radosław Kaczmarek, Łukasz Marecki (61 Kamil Stachniak) Mariusz Wrzosek (72 Jakub Bednarczyk), Kamil Sarwa, Bartłomiej Matyja, Hubert Wiktorowicz (87 Karol Białek), Sebastian Miązek, Wojciech Ruta
 Bartłomiej Jędrzejczak, Bartłomiej Babisz
Trener: Ryszard Pomykała

 Lechia: Mateusz Awdziewicz – Patryk Jakubczyk, Patryk Walasek, Kamil Cyran, Sebastian Kawecki (46 Krystian Kolasa) – Eryk Kaproń (46 Marcin Mirecki), Artur Golański (46 Kamil Szymczak), Łukasz Bocian, Mateusz Matysiak (73 Jakub Żmuda), Jakub Rozwandowicz (65 Bartłomiej Maćczak) – Michał Efir
 Piotr Bukowski, Paweł Magdoń
Trener: Bogdan Jóźwiak

Sędziowali: