MGKS nie zwalnia tempa


18 punktów w 6 meczach, czyli nadal komplet – tak wygląda sytuacja po 6 meczu Klasy Okręgowej w wykonaniu podopiecznych trenera Ryszarda Pomykały. Piękna seria trwa nadal, a tym razem wyższość Drzewicy musiał uznać niewygodny rywal z Gorzkowic. Ostatnie pojedynki z tym zespołem w meczach wyjazdowych kończyły się porażką 0:4 oraz remisem 2:2, przez co można było mieć pewne obawy, ale i rachunki do wyrównania. Bardzo na serio podeszli do meczu zawodnicy obydwu drużyn i od pierwszych minut starali się forsować defensywy rywali, ale bili głową w mur. W pierwszej połowie – popisie gry obronnej – bramki nie padły, choć częściej przy piłce utrzymywał się ustawiony dość eksperymentalnie zespół gości. I tym razem nie można było spodziewać się na placu skutecznego w tym sezonie Wojciecha Ruty, jak również Konrada Kucharczyka, który powrócił na tydzień wywiązując się świetnie ze swoich zadań, by znów odnieść kontuzję eliminującą go na jakiś czas. Pierwszy raz w wyjściowej jedenastce w meczu ligowym mógł dzięki temu zameldować się Mariusz Wrzosek. Mecz nie należał do wielkich widowisk, choć zgromadzeni na trybunach sobotni kibice chcieli zobaczyć efektowny pojedynek, gdyż lidera nie gości się zazwyczaj zbyt często. Tym razem oprócz sił fizycznych, Drzewicy w ostatnich minutach dopisało szczęście. Na dograną wzdłuż linii bramkowej piłkę przez rezerwowego Guleja czekało dwóch naszych napastników, ale skutecznie wyręczył ich obrońca gospodarzy, zdobywając bramkę samobójczą. Drugi gol padł szybkim sposobem: wybicie Łukasza Tądra, przedłużenie młodego Bednarczyka i finalizacja 1×1 Huberta Wiktorowicza.

 VI kolejka Klasy „O”:
GUKS Gorzkowice – MGKS Drzewica 0:2 (0:0)
 samobójcza 80, Hubert Wiktorowicz 85
 Tąder – Sadzikowski (76 Gulej), Starus, Rafalski, Sarwa, Matyja ż.k., Wrzosek (58 Bednarczyk), Jura, Kaczmarek, Wiktorowicz, Miązek (86 Babisz)
 Jędrzejczak

Inne wyniki okręgówki:
(sobota – 22 września)
Czarni Rozprza – Olimpia Wola Załężna 0:1 (0:1)
(Szymon Bernacki 23)
LKS Mniszków – Świt Kamieńsk 0:6 (0:3)
(Szymon Błachowicz 19, 25, Tomasz Bąkowicz II 38, 76, Przemysław Olejnik 83, 86)
LUKS Gomunice – Astoria Szczerców 1:0 (1:0)
(Jakub Frukacz 19)
LKS Czarnocin – Polonia Piotrków 0:3 (0:1)
(Łukasz Lewandowski 37, Adrian Malicki 75, Mateusz Jakubiak 81)
(niedziela – 23 września)
Szczerbiec Wolbórz – Start Lgota Wielka 5:4 (2:4)
(Kamil Kubiak 11, 63, 84, Adam Gliszczyński 13, samobójcza 61 – Łukasz Smolarczyk 5, 17-karny, 18, Krystian Piasecki 23)
Omega II Kleszczów – Włókniarz Moszczenica 0:1 (0:0)
(Sławomir Stańczyk 73)